Alpe Cimbra – zimowy raj

The Curv – polecane przez mistrzów
15 listopada 2016
Monte Bondone – piękno natury
6 grudnia 2016
Pokaż wszystkie

Alpe Cimbra – zimowy raj

Rozpoczynamy cykl artykułów skierowanych do miłośników białego szaleństwa, prezentujący miejsca, które polecamy odwiedzić. Jako pierwszy przedstawiamy nasz ulubiony włoski region – Alpe Cimbra, gdzie wybieramy się już w grudniu.

Zimowy raj

Tej zimy daj się zabrać w wyjątkowy region Alp. Mniej znane Alpe Cimbra, to doskonałe warunki narciarskie w spokojnym i czarującym miejscu, zachwycającym pięknymi krajobrazami. Różnorodność tras narciarskich, dostosowana do zróżnicowanych potrzeb narciarzy, gwarantuje niezapomniane wrażenia. Dostarczą ich także wieczorne spacery klimatycznymi uliczkami…

Co zachwyca w Alpach Cymbryjskich? Krystalicznie czyste strumienie, piękne lasy, pastwiska oraz fortyfikacje z czasów I Wojny Światowej, i oczywiście trasy narciarskie. Głównymi miastami tego regionu są Flogaria, Lavarone oraz Luserna, tworzące wspólnie wyjątkowe miejsce na aktywny wypoczynek oraz chwilę relaksu.

Flogarię i Lavarone łączy jedna z największy atrakcji tego regionu, czyli karuzela narciarska Skitour dei Forti. To ponad 70 km tras (43 instalacje wyciągowe), które rozciągają się między wspomnianymi wojennymi fortyfikacjami. Panują tam znakomite warunki, które zapewniają instalacje naśnieżające.

Wśród wielu kilometrów tras, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dostosowane są do różnych umiejętności – trasy o małym, średnim oraz dużym stopniu trudności z wyciągami krzesełkowymi. Warto skorzystać z parku śnieżnego oraz torów saneczkowych, do dyspozycji jest również lodowisko.

Alpe Cimbra to nie tylko raj dla narciarzy. Również dla osób ceniących po aktywnym wypoczynku możliwość relaksujących spacerów i wycieczek. W Lavarone koniecznie trzeba wybrać się wieczorem na przechadzkę po niezwykle klimatycznych, włoskich uliczkach. Natomiast spacerując po Lusernie można wręcz poczuć wielowiekowe tradycje i kulturę.

Warto wybrać się w ten region Włoch i odkryć jego zimowe oblicze. Miłośnicy białego szaleństwa na pewno nie wyjadą rozczarowani, a wręcz przeciwnie, będą chcieli wrócić. Jesteśmy pewni, że zachwyci Was panorama rozciągająca się na górskie szczyty, mnóstwo adrenaliny zapewnią zjazdy na nartach, a zrelaksuje chodzenie na rakietach śnieżnych.

Podsumowując: dlaczego polecamy Alpe Cimbra?

Pobyt w najciekawszych włoskich regionach – Val Di Fiemme i Val di Fassa wiąże się ze znacznie wyższymi wydatkami niż w Alpe Cimbra, czy w Val Di Sole, które jest bardzo popularne wśród Polaków. Jednak Val Di Sole, przy podobnym poziomie cen co Alpe Cimbra, oferuje znacznie słabsze warunki dla pasjonatów sportów zimowych.

Dlatego też wybór jest prosty – Alpy Cymbryjskie, czyli najlepsza relacja jakości do ceny. Wybierzecie się z nami?