Monte Bondone – piękno natury

Alpe Cimbra – zimowy raj
15 listopada 2016
Jak spakować się na narty?
30 grudnia 2016
Pokaż wszystkie

Monte Bondone – piękno natury

Już na początku lutego wybieramy się w północną część Włoch, aby wspólnie odkryć niepowtarzalne widoki Monte Bondone, czyli szczytu we wschodnim paśmie Alp. Czemu chcemy zabrać Was w ten region? Ponieważ to kameralne miejsce z przepiękną panoramą oraz zróżnicowaną infrastrukturą narciarską na wysokim poziomie. Ośrodek w Monte Bondone idealnie sprawdza się jako miejsce naszych szkoleń.

Trafić do Monte Bondone jest łatwo – to rejon znajdujący się 15 km od zjazdu z autostrady Trento A22. Po przyjeździe czekają na nas cztery wyciągi, 21 km tras zrzeszonych w skipass Skirama Dolomiti Adamello Brenta oraz 35 km tras dla miłośników narciarstwa biegowego. Dzięki temu w czasie naszego wyjazdu, mamy możliwość przeprowadzać szkolenia w naprawdę komfortowych warunkach.

Oprócz wyżej wymienionych możliwości, ten region oferuje także trzy trasy do freeride’u oraz szereg atrakcji dla wielbicieli białego szaleństwa. Zachęcamy do odwiedzenia snowparku i pojeżdżenia na łyżwach, pozjeżdżania na sankach czy pochodzenia na rakietach śnieżnych – to wbrew pozorom oferta nie tylko dla dzieci. A wszystko to możliwe w pięknej części Alp, zachwycającej przyrodą i widokami.

Hotel, w którym się zatrzymamy, to rodzinny obiekt posiadający trzy gwiazdki, wyróżniający się bardzo smaczną kuchnią. Przede wszystkim sprzyja naszym wieczornym spotkaniom i analizom nagranych w ciągu dnia zapisów video. Niewątpliwą zaletą zarówno kompleksu wypoczynkowego, jak i regionu Monte Bondone są przepiękne widoki na Trentino. Dla klientów Akademii Carvingu w bardzo atrakcyjnej cenie dostępna jest oferta SPA, znajdującego się w czterogwiazdkowym hotelu tuż obok.

Warto również skorzystać z nocnych jazd. W każdy czwartek i sobotę, od godziny 20:00 do 22:30 otwarte są sztucznie oświetlane trasy –  Cordela, Diagonale Montesel, Lavaman oraz Snowpark. Obsługiwane są przez nowoczesny wyciąg krzesełkowy, a widok nocą na Monte Bondone jest niezapomniany.

Dlaczego zabieramy Was w ten region? Bo to miejsce bardzo kameralne, z dala od największych i najbardziej popularnych ośrodków narciarskich, ale charakteryzujące się wysokim standardem w atrakcyjnych cenach. Widoki i przyroda Monte Bondone zapiera dech w piersiach i sprawia, że jazda na nartach staje się jeszcze przyjemniejsza (o ile to w ogóle możliwe :).